Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Masked Cats
Masked Cats
109,90 zł
Spring Bird Feathers
Spring Bird Feathers
99,90 zł
Cool Cats
Cool Cats
109,90 zł
Woof Celebrate
Woof Celebrate
109,90 zł
Hedgehogs
Hedgehogs
99,90 zł
Style & Fun
Style & Fun
99,90 zł
Crocodiles
Crocodiles
99,90 zł
Frenchie in Paris
Frenchie in Paris
99,90 zł
Striped Cats
Striped Cats
99,90 zł
Tropical Island
Tropical Island
109,90 zł
Twisted Cats
Twisted Cats
99,90 zł
Dogs in Paris
Dogs in Paris
99,90 zł
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Ubiór medyczny - od czego zacząć?

Medycyna jest bardzo złożoną specjalnością. Istnieje od wielu tysięcy lat. Wraz z poszerzaniem wiedzy na temat ludzkiego ciała, rozwija się technologia wykonania odzieży dla lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników tego sektora. Kolorystyka dominująca przez wiele lat to stonowany biały kolor fartuchów. Jednak od pewnego czasu następuje personalizacja wyglądu każdej specjalizacji. Jeśli jesteś pracownikiem placówki świadczącej usługi medyczne, zapewne masz niewielki wpływ na to, jaki rodzaj ubioru medycznego otrzymasz. Sytuacja wygląda nieco inaczej, gdy odpowiadasz za wizerunek firmy. Na rynku funkcjonuje coraz więcej prywatnych praktyk lekarskich, klinik, a nawet centrów medycznych, które można nazwać prywatnymi szpitalami.

Decydując się na działania promocyjne, budowanie profesjonalnej marki, musisz zadbać o każdy detal. Wybierając ubiór medyczny dla swoich pracowników postaw na indywidualny charakter stroju. Skorzystaj z oferty sklepów specjalizujących się w sprzedaży odzieży medycznej.

Ubiór medyczny - jaka kolorystyka?

Znaczenie kolorów jest uzależnione od kręgu kulturowego. W Europie panuje zbliżone pojmowanie kolorystyki. Aktualnie w społeczeństwie przyjęło się, że kolor niebieski wzbudza zaufanie i świadczy o kompetencjach. Dlatego tak wiele ubiorów medycznych jest właśnie w tym odcieniu. Nadal popularny jest też kolor biały. Kojarzony przede wszystkim z czystością intencji, sterylnością i naukowym podejściem. 

Mimo tego, od pewnego czasu następuje zmiana trendów. Wybierając ubiór medyczny dla swojej firmy, możesz nawiązać kolorystką do szaty graficznej logo i wyróżnić pracowników różnych oddziałów, czy specjalności, wręczając im przypisany do nich kolor. Taki ubiór medyczny będzie wizytówką Twojej firmy.

Ubiór medyczny - co wybrać do pracy z dziećmi?

Dzieci są podwójnie wyjątkowymi pacjentami. Dla nich każda wizyta u lekarza jest ogromnym przeżyciem. Od wielu czynników zależy, jak zostanie zapamiętana. W łatwy sposób możesz pomóc sobie przełamać pierwsze lody z dziećmi. Poza dobrym kontaktem werbalnym, uśmiechem i pozytywnym nastawieniem dobrze, gdy zyskasz sympatię najmłodszych ciekawym ubiorem medycznym. Pamiętaj o tym, że dzieci są bardzo spostrzegawcze. Nawet drobne akcenty nawiązujące do świata bajek, pobudzające ich wyobraźnie i wzbudzające zaufanie są bezcenne w udanym kontakcie z lekarzem. Trudno zmienić cały uniform do kontaktu z dziećmi. Istnieje jednak dużo prostsze rozwiązanie. Na rynku znajdziesz spersonalizowane czepki. Motywy umieszczone na tym widocznym elemencie mogą wywołać uśmiech i pozytywne skojarzenia. Takie ukierunkowanie na potrzeby pacjentów z pewnością będzie dobrze odebrane przez wszystkich rodziców i pozwoli na wyróżnienie Twojej firmy na tle innych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl